• Šesta titula za Andalužane

FOTO : AFP

Odlična je bila finalna utakmica Europske lige između Seville i Intera. Sevilla se oktila naslovom po šesti put (računajući i Kup UEFA), a sve je još impresivnije kada se uzme u obzir da su sve naslove osvojili u posljednjih 15 godina.

Žustro je počelo. Već u trećoj minuti Lukaku bježi Carlosu, koji nema druge opcije osim napraviti prekršaj i Makkelie odmah pokazuje na bijelu točku. Belgijac preuzima odgovornost i dovodi Inter u vodstvo. No, samo devet minuta čekalo se na odgovor Andalužana. Navas je ubacio, a de Jong sjajno ispred Godina glavom pogađa za 1-1.

U 17.minuti Carlos je igrao rukom u kaznenom prostoru, ali Makkelie ne pokazuje na bijelu točku. Možda da je bila neka druga utakmica to bi i bio kazneni udarac, no bilo bi previše u finalu dvaput dosuditi penal za istu momčad.U 22.minuti lukavo tuče Ocampos, zamalo pored vrata.

U 33.minuti potpuni preokret. Ovog puta na ubačaj Banege ponovo odlično reagira Luuk de Jong i glavom poentira za vodstvo Andalužana. U 36.minuti novo poravnanje rezultata. Sjajan ubačaj Brozovića, Godin dobar u skoku i postiže gol za 2-2. Urugvajac se time iskupio za lošu reakciju kod prvog gola Seville.

U nadoknadi prvog dijela odličan udarac Ocamposa glavom ispod grede vadi Handanovič.

Drugo poluvrijeme je , očekivano, bilo puno manje sadržajno od prvog. U 52.udarac Gagliardinija u posljednji trenutak blokiraju nogometaši Seville. U 57.Regulion tuče pored gola, kao i Young s druge strane dvije minute kasnije. U 65.velika šansa za Nerazzure. Lukaku je izašao sam pred vratara Seville, ali Bono čita njegov pokušaj.

U 74.minuti nakon gužve u šesnaestercu Intera Diego Carlos pokušava škaricama, a Lukaku skreće loptu, koja nije niti išla u okvir, u svoju mrežu. U 81.minuti udarac Mosesa lako zaustavlja Bono, minut kasnije nominalni domaćini s crte čiste udarac Eriksena.

Posljednju prigodu za produžetak Inter je imao u prvoj minuti nadoknade. Candreva je mogao postati junak, no loše je zakačio loptu i dopustio Bonu da upiše još jednu obranu.

Sevilla je dodala još jedan trofej u svoje vitrine. Već su ranije obezbijedili plasman u skupine Lige prvaka, a ovaj pothvat će pomoći i Villarealu, koji će također u sezoni 2020/2021. igrati najjače nogometno klupsko natjecanje.