• U Klagenfurtu

Prije točno 12 godina Hrvatska i Njemačka odigrale su utakmicu drugog kruga Europskog prvenstva u Austriji i Švicarskoj. Bio je to okršaj za prvo mjesto u skupini. Trupe Slavena Bilića odigrale su sjajnu utakmicu i slavile 2-1. U 24.minuti Hrvatska je povela preko Darija Srne, koji je odlično reagirao na ubačaj Pranjića. Do pogotka su Kockasti imali potpunu kontrolu lopte, i svi su igrači imali doticaj s loptom.

U 62.minuti Olić je izbjegao zaleđe, slomio Lehmanna i zabio za 2-0. Uspio je ELF do kraja smanjiti pogotkom Podolskog , ali do izjednačenja nisu stigli.

Hrvatska je igrala u sastavu : Pletikosa-Ćorluka,Kovač,Šimunić,Pranjić-N.Kovač,Modrić,Rakitić,Srna,Kranjčar-Olić

S klupe su ušli Knežević,Leko i Petrić.

Sastav Joachima Lowa bio je prepun zvijezdi poput Lahma, Fringsa, Schweinsteigera, Ballacka, Klosea, no ni to im nije pomoglo.

Hrvatska je osvojila prvo mjesto u skupini, otišla na Tursku u polufinalu, sekunde su je dijelile od polufinala, ali pogodak Senturka i lutrija raspucavanja učinili su svoje.