• Vratio se HNL

Susretom Hajduka i Intera vratio se HNL. I odmah drama, crveni karton, kazneni udarac, gol u posljednjim minutama. Hajduk je uspostavio inicijativu od samog starta, ali sve je to izgledalo jalovo. Bilježe se prilike Caktaša iz slobodnjaka, i Jaira nakon greške gostujuće obrane, ali Matković je obranio. Inter je prvi poveo. Slobodan udarac s tridesetak metara izveo je Mamut, lopta je prevarila Posaveca i završila u mreži. Isti igrač imao je priliku šokirati Hajduk još jednom do kraja prvog dijela. Primijetio je da je Posavec istrčao, te sa 60 metara, uz vjetar, opalio prema golu. Vratar Hajduka je kranjim naporom izvukao loptu ispod grede.

U drugom dijelu Hajduk je još više pritisnuo, a Jairo je već u 47.minuti promašio s gol-crte. U 55.minuti sumnjiva situacija, Soldo je rukom spasio pogodak. Uključio se VAR, a nakon duže stanke Lovrić je pokazao na bijelu točku i isključio Soldu. Udarac Caktaša s bijele točke brani Matković, no Lovrić pokazuje na ponovo izvođenje zbog preranog izlaska vratara Zaprešićana. Iz drugog pokušaja kapetan Hajduka je precizan. Hajduk je napadao i napadao, Tudor je iskoristio svih 5 zamjena, ali Inter se grčevito branio. Zbog VAR-a i prekida utakmica je produžena čak 9 minuta, a Inter je odlugovlačio maksimalno. U 96.minuti Dimitrov glavom gađa vratnicu, a u nastavku akcije 18-godišnjak Brnić ubacuje, Dimitrov ponovo skače između 5 igrača gostiju i zabija za 2-1.

Uslijedilo je veliko slavlje domaćih. Minut kasnije Inter je imao veliku šansu, ali Vušković je očistio u posljednji trenutak.

U narednom kolu Hajduk ide na noge Istri, Inter dočekuje Goricu.