• Drugoligaš

Nogometaši Goška iz Gabele prvi su polufinalisti Kupa Bosne i Hercegovine. Gabeljani su u Kaknju savladali Rudar 0-3 i osigurali plasman u poluzavršnicu.

Pogotke su postigli Jusufbašić, Mašić i Simeunović.Domaćin je imao kazneni udarac kod rezultata 0-1, ali Kobilica je bio neprecizan. Isti igrač je i izborio penal.

Od 39.minute Rudar je igrao s igračem manje. Pocrvenio je Goralija, nakon što je zaustavio najboljeg strijelca Goška Mašića, u trenutku kad je išao sam prema golu.

Trenutno se igra susret Zrinjski-Tuzla city, a Plemići vode 1-0 preko Jakovljevića. Od 18 sati igraju se susreti Borac-Željezničar i Široki Brijeg- Olimpik.

Ovo je povijesni uspjeh za ovog drugoligaša.