• Sjajna utakmica

FOTO :Zenica blog

Derbi desetog kola, ali i cijele sezone Prve lige FBiH u futsalu odigran je sinoć u Zenici. U Areni "Husejin Smajlović" okupilo se 1000 navijača, kako bi bodrili MNK Neimari do pobjede protiv MNK Željezničar.

Derbi je uistinu bio derbi. Gosti su poveli u petoj minuti preko Gekića. Domaćin je pritisnuo, ali u 12.minuti Ivica Marić zabija za 0-2. Domaćin se vraća u 16.minuti kada Erdin Ramić postiže pogodak za 1-2. No, do poluvremena Anes Džafo vraća dva pogotka prednosti gostima.

Na krilima navijača Neimari su u drugom dijelu krenuli silovito. Prvo je Ramić smanjio na 2-3, da bi potom bio dosuđen kazneni udarac za domaćine. Siguran izvođač bio je Krehmić. Samo minut kasnije (27.) domaćin je dobio prilliku za potpuni preokret. Gosti su ispunili bonus, te su napravili šesti prekršaj, koji je značio akumulirani udarac s 10 metara. Ramić je preuzeo odgovornost i zabio za delirij u dvorani.

Vodstvo Neimara potrajalo je četiri minute, kada se ponovo ukazao Ivica Marić i zabio za izjednačenje. Marić je u 34.minuti ponovo pokazao klasu, i upotpunio hat-trick. Do kraja su Neimari ipak uspjeli stići do boda, iz novog kaznenog udarca, koji je realizirao Krehmić.

Željezničar je lider na tablici s tri boda više od Neimara, te je i glavni favorit za ulazak/povratak u viši rang.