• Sjajne utakmice

Osim susreta Hrvatska - Bjelorusija, na rukometnom EURU danas je odigrano još 5 sjajnih mečeva.

U grupi A Crna Gora je savladala Srbiju i izbacila ju sa prvenstva.U utakmici prepunoj preokreta , ali i grubosti Crnogorci su slavili 22-21. Kod rezultata 20-20  Radović i Lipovina donijeli su Crnogorcima krucijalnu prednost, a Srbi su u zadnjoj sekundi tek ublažili poraz preko Ilića.

Grbović je ponovo bio najraspoloženiji kod Crne Gore sa 5 golova. Simić je obranio 10 udaraca. Kukić je bio najbolji kod Srbije sa 6 golova. Ivanišević je bio dobar i imao 11 obrana, ali ni to nije pomoglo Srbima.

U skupini B Nizozemska je pobijedila Latviju 32-24.Susret su prelomili već u prvom dijelu kada su imali 6 razlike. Kristopans s jedne i Smits sa druge strane bili su najefikasniji sa po 7 golova.

U istoj skupini Španjolska je uvjerljivom pobjedom nad Njemačkom osvojila 1.mjesto u skupini. Od samog početka Španjolci su se odlijepili. Nijemci su se par puta vratili, no nisu nijednom stigli do izjednačenja poslije 1-1. Dushebajev je bio izvrstan sa 7 golova,8 asistencija i 6 ukradenih lopti. De Vargas je skupio 12 obrana. Pekeler je na drugoj strani zabio 5, prvi vratar Wolff imao je samo jednu obranu, a Bitter 6. Završeno je 33-26.

Sjajan susret odigrali su Mađari i Rusi. U posljednjih 8 minuta Mađarska je ušla sa četiri razlike.  No, Rusi su napravili seriju 4-0 i vratili se u igru. U zadnjim sekundama Balogh iz sedmerca donosi pobjedu Mađarskoj. Upravo je Balogh i bio najefikasniji sa 7 golova, a kod Rusa Santalov je postigao 5.

Odličan je bio i sudar Danske i Islanda. Svjetski prvaci pokleklnuli su već u 1.kolu. Bio je to meč bez obrana, a obje momčadi su se izmijenjivale u vodstvu. U drugom dijelu Island je uspio markirati Hansena, koji je u prvom poluvremenu postigao 8 pogodaka. Palmarsson je predvodio pobjednike sa 10 golova.