• Tragična nadoknada

FOTO : Srđan Vrančić/Cropix

Nogometaši Dinama ugostili su Shakthar u okviru četvrtog kola Lige prvaka. Bio je to važan susret za Nenada Bjelicu i njegove nogometaše.

Oprezan start, prepun grešaka uzeo je danak. Sijevnula je kontra Shakthara, Moraes je dodao do Patricka i gosti su poveli. No, Modri su se brzo oporavili od Šoka. U 25.minuti Petković glavom donosi izjednačenje. U 41.minuti Dinamo je tražio kazneni udarac, no Brych je ostao nijem.

U 60.minuti Leovac je šutirao, no igrači Shakthara odbijaju loptu u gredu. U 74.minuti Nikola Moro je neoprezno startao, i zaradio drugi žuti karton. Opravdano.

Gosti su mogli igrača više iskoristiti već minut kasnije, ali Livaković fantastično brani udarac Matvyenka. U 79.minuti isključen je i igrač gostiju Marlos.

U 83.minuti Maksimir je eksplodirao. Ivanušec je zabio za 2-1 i veliko slavlje domaćih. U 89.minuti činilo se da je kraj, i daje Dinamo nadomak novog europskog proljeća. Olmo je odradio sve sam, sjajno provukao loptu do Ademija, koji nije imao težak zadatak ubaciti lptu u praznu mrežu.

Brych je produžio pet minuta, a nada gostima vraća se u trećoj miuti nadoknade. Moraes glavom zabija za 3-2. I onda - šok. U posljednjem napadu njemački sudac svira penal za goste, zbog prekršaja na Taisonu. Konsultiran je VAR, a prekršaja nije bilo. No, Theophille je napravio ogromnu glupost i napravio prekšraj na vrataru Ukrajinaca Pyatovu, što su i sugerirali iz VAR sobe. Penal je uspješno izveo Tete i donio bod gostima.

Igrači i trener Dinama bili su bijesni nakon utakmice. Sada je još sve otvoreno, Dinamo i Shakthar ulaze u posljednja dva kola izjednačeni. No, ukrajinska momčad ima prednost u slučaju istog broja bodova.