Derbi jesenskog dijela sezone u Drugoj ligi Središnje Bosne igrao se danas na Gradskom stadionu u Fojnici. Domaća Katarina je tražila tri boda, kojim bi osvojila naslov jesenskog prvaka, dok je gostujućem Nogometnom klubu Romari bio dovoljan i bod.

Gosti su nadigrali Katarinu, i zasluženo slavili 0-3. Iskusna gostujuća ekipa bila je prevelik zalogaj za Fojničane, koji su dali sve od sebe, imali neke svoje šanse, ali su na kraju ipak zasluženo poraženi.

Ključne su bile početne minute, koje su u potpunosti pripale gostima. Već do osme minute Romari su imali dva pogotka prednosti. Prvo je u šestoj mrežu domaćina načeo Krišto, da bi dvije minute kasnije pogodio i izbornik bosanskohercegovačke mininogometne reprezentacije Josip Kupreškić.

Nakon toga domaćini su uspostavili kakvu-takvu ravnotežu, imali nekoliko dobrih situacija, koje nisu završile u mreži protivnika. Ruku na srce, Romari su imali dosta prilika, ali i ovo kolo sjajan je bio vratar Katarine, Josip Šimunić.

Kupreškić je u 63.minuti postavio i konačnih 0-3. Osim što uspješno vodi mininogometnu reprezentaciju BiH,te gradi jednu od najpozitivnijih sportskih priča u BiH, Kupreškić je i zastupnik nekoliko nogometaša, odnosno menadžer. Od šest igrača koje zastupa Kupreškić, pet igra u najvišim rangovima. Ivan Jukić i Luka Kukić igraju u Koroni iz Kielcea, koja igra u poljskoj Ekstraklasi. Hrvoje Barišić je u rumunjskom Sepsiju, Marko Pervan igra za bugarski Botev, Slavko Brekalo je u zeničkom Čeliku. Jedini nogometaš koji ne igra u prvoj ligi je Zvonimir Petrović, no on ima tek 18 godina. Igra za drugi tim Korone, ali vjerujemo da će uskoro i on doći do prve momčadi.U siječnju puni 40 godina, i dokaz je kako trening i volja mogu sve.

Vrijedi spomenuti da je susret prošao bez incidenata.