bih mlada reprezentacija

FENA

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine (U21) poražena je večeras pred 2.500 gledalaca na zeničkom Stadionu Bilino polje od Njemačke rezultatom 0:2 (0:1) u kvalifikacijskom meču za Evropsko prvenstvo 2021. godine u Sloveniji i Mađarskoj.

To je prvi poraz i prvi primljeni golovi za bh. tim, koji je nakon tri odigrane utakmice ostao na četiri boda, dok je Njemačka drugim gostujućim trijumfom i sa šest bodova preuzela lidersku poziciju u kvalifikacijskoj Grupi 9.

Gosti su od početka diktirali tempo te opasno zaprijetili već u 2. minuti preko Janni Serre, koji je pogodio lijevu stativu bh. golmana Vladana Kovačevića. Domaćini su prvu priliku imali u 8. minuti, ali je lopta koju je uputio Benjamin Hadžić pogodila njegovog saigrača Petra Boju te se odbila u gol-aut.

Brz kontranapad bh. tima u 17. minuti, kada je Ermin Demirović uposlio Marijana Čavara, zaustavio je na rubu 16-erca njemački stoper Luca Kilian, koji je ispred Čavara izbio loptu u korner.

Gosti su u vodstvo došli u 29. minuti, nakon što se lopta odbila od golmana Kovačevića, a strijelac je bio Kilian. Kovačević je u sudijskom vremenu odbranio šut iz blizine.

Najbolju šansu za gol bh. tim imao je u 73. minuti, nakon kornera sa lijeve strane, kada je glavom šutirao Vladan Danilović. Njemački golman Markus Schubert izbio je loptu ponovo u korner.

Pokušaj Zinedina Mustedanagića sa oko 20 metara iskosa sa lijeve strane završio je zamalo pored lijeve stative gostujućeg gola. Nijemci su drugi gol postigli u 79. minuti, a strijelac je bio rezervista Lukas Nmecha.

BiH: Kovačević- Šabanović, Šerbečić, Mujakić, Miličević- Čavar, Danilović- Bojo (71. Đokanović), Mustedanagić (85. Mulahusejnović), Hadžić (71. Čoko)- Demirović. Selektor: Vinko Marinović.

NJEMAČKA: Schubert- Baku, Kilian, Schlotterbeck, Handwerker (Dorsch)- Fein (86. Chabot), Janelt- Eggestein (77. Berisha), Ozcan (46. Nmecha), Hack- Serra (66. Burnić). Selektor: Stefan Kuntz.