dinamo zg novi dres

Fantastičnu utakmicu odigrao je Dinamo u prvom kolu skupine C Lige prvaka. Modri su na Maksimiru dočekali talijansku Atalantu i deklasirali ju s 4:0.

Dinamo je prvi zaprijetio u 4. minuti kada je Oršić iz kornera pronašao Olma, ali je njegov udarac izblokiran, a u nastavku je Ademi, koji je bio i u zaleđu pucao preko gola.

Par minuta kasnije na drugoj strani zaprijetio je Iličić iz dosta teške pozicije.

Agresivno je Dinamo igrao na početku susreta i ponovno je Ademi stvorio veliku priliku kada sjajno prolazi po desnoj strani, ali u posljednji trenutak ispred Petkovića jedan branič  izbacuje loptu.

Fantastičan start na Maksimiru! Dinamo je od samog početka agresivno ušao u susret, a to im se isplatilo u 10. minuti. Nakon nekoliko dobrih prilika Modri su uspjeli zatresti mrežu Atalante.

Olmo je napravio pravi dar mar u obrani Talijana, ali je njegov udarac izblokiran. No, lopta dolazi do Stojanovića koji s desne strane sjajno ubacuje, a Leovac zakucava loptu u mrežu. Sjajna kretnja lijevog beka Dinama koji je umakao pažnji obrane Atalante.

Nakon toga Dinamo je malo povukao ručnu, ali Atalanta im ništa nije mogla. Od 30. minute Modri ponovno počinju igrati agresivnije, a u 32. minuti dolaze i do 2:0.

Nakon pogotka Leovac je upisao i asistenciju, a Mislav Oršić milimetarski preciznim udarcem zabija za 2:0.

U 42. minuti Mislav Oršić se i po drugi put upisao u strijelce. Stojanović je sjajno pronašao Ademija, a kapetan Dinama s puno osjećaja vraća glavom loptu u sredinu, a tamo Oršić nema težak posao da zatrese mrežu.

U drugom poluvremenu Atalanta je preuzela loptu, a Dinamo se svjesno povukao. Zaprijetila je momčad iz Bergama u 55. minuti kada Mario Pašalić, koji je ušao na poluvremenu, iz dobre pozicije snažno puca pored gola.

No, čim bi Dinamo prešao na protivničku polovicu, odmah se stvorila prilika. Tako je Mislav Oršić mogao do hat-tricka, ali nešto je morao obraniti i Gollini.

Ali, u 68. minuti Theophile- Catherine fantastično pronalazi Oršića koji nije u zaleđu, lijepo prihvata loptu i smješta ju u mrežu za svoj hat-trick i nestvarnih 4:0 Dinama.

Bili su navijači Dinama optimisti pred ovaj susret, ali malo tko je mogao zamisliti kako će Modri ovako odigrati i razbiti Atalantu. Fantastična predstava izabranika Nenada Bjelice koji je u potunosti nadmudrio Gasperinija i održao mu nogometnu lekciju.

A, kako Dinamo nema samo vrhunske napadače, već ima i vratara reprezentativnog kalibra, pokazao je Livaković u 74. minuti kada sa sedam metara brani čisti zicer Zapati.

Deset minuta kasnije Iličić je sjajnim pasom pronašao Zapatu, ali kolumbijski napadač promašuje još jednu kolosalnu priliku. Ovaj put je pucao pored gola.

Na kraju je završilo s uvjerljivih 4:0 i fešta u prijestolnici Hrvatske je mogla početi. Nestvarna modra noć. Ujedno, ovo je bila i najuvjerljivija pobjeda u Ligi prvaka.

U drugom susretu skupine Manchester City je svladao Shakhtar s 0:3 u Ukrajini.