Nogometaši madridskog Reala pobjedom su otvorili ovu sezonu Primere. "Kraljevi" su slavljem u Vigu iskoristili kiks Barcelone, koja je poražena od Athletic Bilbaa 1-0.

Real je poveo u 12.minuti preko Benzeme. U 45.minuti Celta je izjednačila preko Mendeza, ali pogodak je poništen nakon konsultiranja VAR-a zbog igranja rukom.

U 56.minuti isključen je hrvatski internacionalac Luka Modrić nakon prekršaja. Dojam je da je sudac Fernandez ipak prestrogo isključio veznjaka Madriđana.

No, pet minuta kasnije Real je udvostručio prednost. Sjajan pogodak postigao je Toni Kroos. Sve dvojbe oko pobjednika susreta riješio je Lucas u 80.minuti, a Celta je uspjela u sudačkoj nadoknadi samo smanjiti rezultat preko Losade.