kandija turnir 19

Finalnim susretom koji je igran u srijedu uvečer, završen je XI. Izdanje malonogometnog Ilindanskog turnira u Kandiji kojeg je u povodu patrona župe Kandija organiziralo HKD Kandija, ujedno i organizator svih manifestacija koje se održavaju u ovoj povratničkoj župi u povodu blagdana sv. Ilije Proroka, nebeskog zaštitnika župe. „U ugodnom ozračju ovog tradicionalnog i jednog od najatraktivnijih turnira u regiji uživalo su u kvalitetnom nogometu“, kaže Miroslav Zelić, predsjednik HKD Kandija o turniru čiji je nagradni fond ove godine iznosio 3700 KM.

Program finalne večeri je počeo revijalnom utakmicom izmedju ekipa Vučipolja i Veterana. Za treće mjesto potom su se borile ekipe MNK Rakia i Komotin Jajce. Pobijedila je ekipa Komotin rezultatom 4 - 1 te je osvojila treće mjesto. U finalnom susretu natjecale su se ekipe Caffe Diamond i Caffe Agram . Pobijedila je ekipa Caffe Diamond rezultatom 4 - 1 i zasluženo osvojila XI. tradicionalni Ilindanski turnir Kandija 2019. pehar, priznanje i novčanu nagradu u iznosu od 2.000 KM. Drugoplasiranoj momčadi pripala je novčana nagrada od tisuću, a trećeplasirano 500 KM. Igračem turnira proglašen je igrač ekipe Caffe Agram iz Rame Marijo Budimir kojemu je uručen pehar, priznanje kao i novčana nagrada.

Iz HKD „Kandija“ zahvalili su se svim natjecateljima, sucima, sponzorima i pokroviteljima, medijima te naravno publici bez koje ovakvi događaji ne bi bili potpuni, uz poruku „vidimo se dogodine na XII. Ilindanskom turniru“.