15594029761726.JPG

Posljednji hrvatski predstavnik u muškom singlu Roland Garrosa Borna Ćorić nije se uspio plasirati u 4.kolo. Bolji od 22-godišnjeg Zagrepčanina na pariškoj šljaci bio je 29-godišnji Nijemac Jan-Lennard Struff.

Jedan break bio je dovoljan da Hrvat riješi prvi set u svoju korist rezultatom 6-4. U drugom je njemački tenisač u svim segmentima nadigrao Ćorića i slavio 6-1.

Treći set bio je skoro pa potpuna preslika prvog. Ćorić ga dobiva sa 6-4.U četvrtom setu oba tenisača čuvala su svoj servis, i otišlo se u tie-break. Nijemac ga je lako riješio sa 7-1 i otišlo se u odlučujući, peti set.

Dvaput je Ćorić uzeo break u 5.setu, ali nije ga uspijevao obraniti. Kod rezultata 6-7 imao je servis za meč i osminu finala, ali Struff ga je lagano breaknuo. Na kraju je njemački tenisač bio smireniji i koncentriraniji, i dobio set sa 11-9.

Struff se u osmini finala sastaje sa Đokovićem.

Ćorić je u meču koji je trajao 4 sata i 25 minuta ispalio 18 asova, ali i napravio 8 dvostrukih pogrešaka. Osvojio je 81 posto poena na prvi, te 49 posto na drugi servis.Imao je deset winera manje od Struffa (56) i napravio je čak 15 neprisiljenih grešaka više (53). To je bilo previše da se dobije raspoložen i kvalitetan protivnik.

Bez obzira na poraz od 45. nositelja Ćorić je od idućeg tjedna prvi hrvatski reket, jer će na ljestvici preskočiti Čilića.