nerman

Kiša je danas zaobišla Gromiljak, i saznali smo imena svih četvrtfinalista teniskog turnira.

Slovencu Razboršeku bilo je potrebno samo 4 minute da slomi otpor Hrvata Ninčevića. Meč je prekinut jučer pri rezultatu 6:3; 5:3 i servisu Ninčevića, a slovenski tenisač je danas uzeo break i prošao u četvrtfinale.

Sjajan meč odigrali su Hrvati Alen Rogić Hadžalić i Domagoj Bilješko. Bilješko je dobio prvi set 6:3. U drugom setu Rogić Hadžalić je vodio 5:2, ali Bilješko je uzeo dva vezana breaka i uveo meč u tie-break. Tie-break je bio sjajan, prvo je Rogić Hadžalić propustio set-lopte, da bi potom i Bilješko prokockao dvije meč-lopte. Set je pripao Rogić Hadžaliću , rezultatom 13-11 u tie-breaku. U trećem setu jedan break bio je dovoljan Rogić Hadžaliću da dobije set sa 6:3 i uđe u četvrtfinale.

Gonzalo Villanueva nije dao šanse Marku Tepavcu. Treći nositelj je slavio 6:4;6:1.

Brazilac Sorgi je protivniku prepustio samo dva gema. Slavio je sa dva puta po 6:1 protiv Hrvata Antuna Vidaka.

Sjajan meč odigrali su Nerman Fatić i Nicolo Turchetti. Talijan je dobio prvi set 6:4 i vodio 5:3 u drugom.  Činilo se da će privesti meč kraju. Ali jedini preostali  bosanskohercegovački predstavnik i miljenik publike osvaja 4 gema zaredom i meč odvodi u treći set. U odlučujućem setu Fatić uzima break kod rezultata 3:4. U narednom gemu spašava 3 break lopte i uspijeva obraniti servis. Imao je jednu meč loptu na Turchettijev servis, ali nije ju iskoristio. No, bio je jako siguran na svoj servis, te osvaja gem bez izgubljenog poena i zasluženo ide u četvrtfinale.

U posljednjem meču osmine finala Cerundolo je dobio prvi set protiv Miladinovića 6:2. U drugom setu Argentinac uzima break kod rezultata 4:4 i meč privodi kraju, rezultatom 6:4

Igra se i jedan meč u dublu. Ratniuk i Podzus su blizu pobjede protiv F.i L.Ninčevića.