Kreševo je jučer bilo domaćin motocross utrke "Kremix 2019." Od ranog jutra pristizali su gledatelji, koji su dobro ispunili poznato izletište Gajice.

Organizatori utrke bili su Moto savez BiH i Moto klub “Kreševo”Vozilo se u klasama MX-1, MX-2, MX-2 Junior, MX i MX-Veteran, a utrka se boduje za Europsko-BMU prvenstvo, Alpe-Adria kup nacija i Otvoreno prvenstvo BIH. Vozači su došli iz Slovenije, Bugarske, Grčke, Makedonije, Turske, Cipra, Hrvatske, Srbije i BiH. Nedjeljni program počeo je u 11 sati, a u 12 su počele i utrke.

U MX1(1.utrka) najbolji je bio Kaloyan Iliev, drugi Ljubomir Vasev a treći Stegan Neychev. U klasi MX-1(2.utrka) najbolji je bio Bugarin Ljubomir Vasev, ispred sunarodnjaka Stefana Neycheva i Makedonca Goce Tomovskog.

U klasi MX2/MX2J prvo mjetso osvojio je također Bugarin, Alex Dimitrov na KTM-u. Iza njega su ostali Nikolai Malinov i Nenad Petrović. U prvoj utrci pobijedio je Alex Dimitrov, ispred Malinova, dok je treće mjesto zauzeo Kristian Stanovikj na Hondi.

U kategoriji MX/MXV sva tri mjesta pripala su Bugarima. Prvi je bio Grigor Tsarev, drugi Atanas Petrov i treće Vasil Stoyanov. U prvoj utrci, u kojoj je bilo i najviše natjecatelja poredak je bio isti. Vuk Drmanac slavio je u klasi MX85, ispred Alekse Milosavljevića i Ivana Vidaka.

Ljubitelji motosporta iz Kreševa i okolice došli su na svoje, a Gajice su postale pravo motosredište.