Košarkaši sarajevskog Sparsa plasirali su se u finale košarkaškog prvenstva BiH. Sparsi su pred 800 gledatelja u SD Grbavica savladali Zrinjski i slavili sa 2-1 u seriji. Osim plasmana u finale, osigurali su i plasman u 2.Aba ligu naredne sezone.

Bolje je Spars otvorio utakmicu. Nakon prvih10 minuta na semaforu je stajalo 25-17. U drugoj dionici Zrinjski se vraća. Uspijevaju Mostarci izjednačiti na 33-33 , a potom i 35-35. No, Protić veže dvije trice do poluvremena, a ovu potonju sa zvukom sisrene. Rezultiralo je to rezultatom 45-37, a kojim se otišlo na predah.

Sarajevska momčad veže 6 poena na ulasku u treću četvrtinu i odlazi na velikih +14 (51-37). No, malo po malo Zrinjski se vraćao. Uspjeli su prepoloviti prednost, imali su posljednji napad treće dionice, ali nisu pontirali i u završni dio ušlo se pri rezultatu 62-57.

Spars je održavao prednost, a u posljednje dvije minute kao da su ruke zadrhtale. Mostarski košarkaši imali su tri napada zaredom za potpuni povratak, no Ljujić i Sokolović nisu zabili i Spars je mogao slaviti pobjedu. Na kraju konačnih 79-71.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Protivć sa 20 poena, a dodao je i 5 asista. Kod gostiju Sokolović je zabio 18 poena, 5 skokova i 5 asistencija. Naš Ivan Miličević u igri je proveo 23 minute. Upisao je 7 poena, 3 asistencije i 3 skoka. Šut iz igre 2-2.

I navijačka skupina Ultrasi Mostar došla je bodriti Zrinjski. Cijelu utakmicu glasno su navijali, a na kraju, nakon što su ohrabrili svoje igrače, ustali su i zapljeskali domaćoj ekipi i domaćim navijačima. Potez je to koji želimo gledati na sportskim terenima.

Spars će u finalu igrati protiv Širokog Brijega.