IMG_0685.JPG

FOTO : Sportsport.ba/finale Kupa BiH 2017.

Danas se igra prvi susret finala Kupa Bosne i Hercegovine. Saraejvo će na stadionu Asim Ferhatović Hase ugostiti Nogometni klub Široki Brijeg. Bordo tim dosad ima pet naslova pobjednika Kupa, dok su se Širokobriježani triput okitili titulom. Obje momčadi u susret ulaze rasterećeno što se tiče nastupa u kvalifikacijama za europska natjecanja, jer su to osigurali kroz Premijer ligu.

U posljednjih 6 međusobnih utakmica Široki je dvaput slavio,Sarajevo triput, dok je jedan susret, onaj posljednji iz travnja, završio remijem bez pogodaka.

Široki je posljednji naslov Kupa osvojio 2017.godine, kada su u finalu nadvisili upravo Sarajevo.

Što se tiče finalnog dvomeča, Sarajevo je blagi favorit.

Sarajevo je do finala došlo preko Veleža,kakanjskog Rudara,Zrinjskog i Sloge Crnjelovo. Široki je na putu do finala izbacio Željezničar,Slobodu,Borac i Klis.

" Veliko je zadovoljstvo, a ujedno i velika obveza predstaviti se u što boljem izdanju u finalu Kupa BiH. Ova prva utakmica finala bit će u mnogo čemu različita od one koju smo prije dvadeset dana igrali na Koševu.FK Sarajevo će biti kompletno, jače za Stanojevića i Rahmanovića, kao domaćini su favoriti, ali ovo je ipak samo prvih 90 minuta", kazao je na jučerašnjoj konferenciji za novinare trener NK Široki Brijeg Goce Sedloski.

Sjajni Kiseljačanin Stipo Marković trebao bi zauzeti mjesto u startnih 11 Širokog Brijega.

Susret se igra u 18 sati, Banjalučanin Dragan Petrović glavni je djelitelj pravde.