Očekivali smo spektakl, spektakl smo i dobili. Barcelona i Liverpool odigrali su sjajnu utakmicu, a Katalonci su napravili divovski korak prema finalu.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli puno izglednih prilika. Nametnuo se jak i brz tempo, Messi i Salah su školovali čuvare sjajnim driblinzima, ali u zadnjoj trećini obrane su bile skoncentrirane. U 26.minuti domaći vode. Alba je uputio sjajan centaršut , a Suarez je pobjegao obrani Redsa i zabio za 1-0 . Bivši nogometaš Liverpoola strastveno je proslavio pogodak, zbog čeka je vjerojatno zauvijek prekrižen od strane navijača Liverpoola.

U 35.minuti Mane je imao priliku vratiti stvari na početak, ali je u izglednoj prilici zapucao loptu preko gola.

Ako je prvo poluvrijeme bilo dobro, što onda reći za drugo. Liverpool je pritisnuo, a u 47. udarac Milnera nakon izrađene akcije sjajno brani Ter Stegen, potvrdivši da je sigurno u TOP5 vratara svijeta. U 53. minuti Salah se izvukao izvan šesnaesterca Barcelone, lukavo gađao desni kut gola po zemlji, ali Ter Stegen se ispružio i obranio i taj udarac. U 59.minuti ponovo je u prilici veteran Milner, ali Ter Stegen je lako ukrotio njegov udarac.

Liverpool je sjajno igrao 30 minuta drugog dijela, ali nije poentirao. I stigla je kazna.  Messi je donio loptu u šesnaesterac, došla je do Suareza. Urugvajski napadač koljenom pogađa gredu, ali Messi sjajno prati i posprema odbijanac u mrežu.

U 82.minuti Fabinho pravi prekršaj na Messiju u opasnoj zoni. Navijači Barcelone mogli su već slaviti, jer Messi u posljednje vrijeme neumoljivo zabija s distance. Argentinski čarobnjak se zaletio , i zabio fantastičan pogodak najboljem vrataru Premier lige Alissonu Beckeru. Bio je to još jedan trenutak inspiracije najboljeg igrača svijeta.

Liverpool je krenuo svim silama naprijed i u 84.promašio nemoguće. Firmino je pucao, obrana Liverpoola s crte očistila, a lopta je stigla do neometanog Salaha koji s dva metra pogađa vratnicu .

Do kraja su igrači Barcelone imali još dvije kontre koje je vukao Messi, ali suigrači nisu bili raspoloženi. U posljednjoj minuti susreta Messi idealno upošljava Dembelea, no mladi Francuz mlako dodaje loptu protivničkom vrataru.

Uzvrat se igra u utorak na Anfieldu, a Barca je u odličnoj situaciji.