Nogometaši Ajaxa napravili su veliki korak prema finalu najvećeg klupskog nogometnog natjecanja. Konjanici iz Amsterdama slavili su u gostima nad Tottenhamom 0-1 i ostvarili odličan rezultat pred uzvrat na svom stadionu.

Obje ekipe susret su odigrale sramežljivo, a Ajax se bolje snašao. Kontrolirali su cijeli susret, svojom nepredvidivom kombinatorikom izluđivali su Engleze. Tottenham nije napravio skoro ništa, pokušavali su dugim loptama na Llorentea, ali nisu bile previše upotrebljive. Najveće uzdanice Pijetlova Eriksen i Alli nisu bili od prevelike koristi. Osjetio se izostanak Kanea , najboljeg strijelca tima iz Londona.

Ključni trenutak dogodio se u 16.minuti. Lijepo prebrojavanje, lopta Ziyecha prema van den Beeku, koji je imao vremena dvaput vagnuti Llorisa i mirno zabiti za 0-1. Isti igrač imao je veliku priliku zakucati Tottenham u 25.minuti, ali bio je sebičan i Lloris ga je pročitao.

Tottenham je dvaput malo ozbiljnije zaprijetio u cijelom susretu, preko Alderweirelda i Llorentea, udarci su otišli malo preko gola.

Neres je u 76.minuti pogodio vratnicu nakon odlične akcije. Lloris je ostao ukopan, ali vratnica se ispriječila i ipak ostavila šanse Tottenhamu za uzvrat.Uzvrat se igra u srijedu u Amsterdamu.