Nogometaši Dinama poraženi su u prvom susretu šesnaestine finala Europske lige.Viktorija Plzen je slavila 2-1.

Dinamo je poveo u 41.minuti. Sjajno je Petković podvalio loptu za Olma, koji prebacuje vratara za veliko slavlje zagrebačke momčadi.

U drugom poluvremenu Dinamo se povukao, a rezultiralo je to izjednačujućim pogotkom. Dinamova obrana djelovala je mlako, Beauguel je ubacio s lijeve strane, a Pernica neometan zabija za 1-1.

Češka momčad do kraja je uspjela još jednom zabiti. Nakon kornera, Prochazka je prenio loptu glavom, a Pernica se ponovo najbolje snalazi i zabija za veliko slavlje češke momčadi.

Bez obzira na poraz, Modri imaju dobre šanse pred uzvrat na punomk Maksimiru. Uzvrat se igra naredni četvrtak.

Prije susreta Bad Blue Boysi su se sukobili s policijom.