Rukometaši Hrvatske pobjedom su otvorili SP koje se održava u Njemačkoj i Danskoj. Kauboji su u očekivano teškoj utakmici slavili nad neugodnim Islandom 31-27. Island je bolje otvorio utakmicu, i na krilima Palmarssona konstantno bio u prednosti u prvom dijelu. Pred kraj prvog poluvremena poveli su 14-11, no onda se probudila Hrvatska i serijom 5-0 na odmor otišla s dva pogotka viška.

I drugo poluvrijeme počelo je dobro za Hrvate, te u tri navrata imali četiri razlike. No, uslijedila je crna rupa.Duvnjak se umorio,Cindrić i Stepančić nisu mogli sami i Island je preuzeo inicijativu i poveo 24-22. Ali onda se budi vratar Šego i obrana 5-1 bila je agresivna i Kauboji su upisali pobjedu 31-27.

U redovima Hrvatske Stepančić je zabio osam pogodaka i proglašen je igračem utakmice. Cindrić je zabio šest,Horvat pet. Šego je skupio 12 obrana.

Palmarsson je zabio sedam kod poraženih,Gunarsson i Jonsson po pet.Vratari su kombinirano skupili 8 obrana.

U našoj skupini Španjolska je bila uvjerljiva protiv Bahreina (Sole 7 pogodaka), a Makedonija je savladala Japan (Lazarov 8 pogodaka).