Košarkaši Bosne i Hercegovine pretrpjeli su novi poraz u kvalifikacijama na Mundijal. Izabranici Vedrana Bosnića poraženi su na domaćem terenu od reprezentacije Finske rezultatom 77-81.

Pomalo je iznenađujući spisak sastavio Bosnić pred ovu utakmicu.Naime, nije ništa mijenjao u odnosu na utakmicu s Bugarskom, iako je BiH izgubila sve šanse za plasman na SP i očekivalo se da isproba nove igrače, kako bi vidio koje su mogućnosti novih igrača.Van kadra tako je i ovaj put ostao Ivan Miličević, no nadamo se kako će već u narednoj utakmici dobiti šansu.

Sjajno su otvorili domaćini, nakon prve četvrtine imali plus 17.Prednost su održavali i u drugoj i trećoj dionici , penjala se ona i do +21.Na ulasku u 4/4 imali su 63-45.Onda se desio neshvatljiv pad u igri, i Finci su ubacili čak 36 poena u posljednjih 10 minuta.BiH nije nalazila rješenje za dalekometne šuteve finske reprezentacije, kojoj su ovom pobjedom ostale kolike-tolike šanse za SP.

Najefikasniji u redovima Bosne i Hercegovine bio je Halilović sa 20 ubačaja,goste je predvodio Salin sa 19.