dvorana fojnica kosarka

U organizaciji Košarkaškog kluba „Star“ iz Fojnice odigran je prvi novogodišnji međunarodni košarkaški turnir, minibasket za kadetkinje, koji se igrao u dvorani Osnovne škole „Muhsin Rizvić“ iz Fojnice.

Turnir se igrao pod pokroviteljstvom Općine Fojnica a sudjelovalo je sedam ekipa: ŽKK „Star“ Fojnica, ŽKK „Primorje“ Herceg Novi Crna Gora, ŽKK „Jedinstvo piemonte“ Tuzla, ŽKK „Konjic“ Konjic, ŽKK „Željezničar“ Sarajevo, ŽKK „Kengur“ Zenica, ŽKK „Konjic 1“.

Kod kadetkinja su se u finalu sastale ekipe ŽKK „Primorje“ Herceg Novi i ŽKK „Kengur“ Zenica, pobjedili su gosti iz Crne Gore, treće mjesto je osvojila ekipa Konjica, četvrto ekipa domaćina ŽKK „Star“ Fojnica.

U mini basketu prvo mjesto je osvojila ekipa ŽKK „Konjic 1“, drugo „Konjica 2“, treće mjesto ŽKK „Star“ Fojnica.

Najbolja petorka ovog turnira je : Najra Voloder, Konjic, Jovana Salković, Herceg Novi, Amra Isaković, Zenica, Amina Klisura, Fojnica, Ajla Muratović, Tuzla.

Najbolji su dobili nagrade pehare, diplome, medalje i zahvalnice. Na dvodnevnom turniru učešće je uzelo 150 djece, prenosi avaz.