kk kiseljak mladi

Drugu godinu za redom KK "Kiseljak" u selekciji mini basketa osvaja Kup ŽSB

Košarkaški klub "Kiseljak", generacija 2004. godine, prošle je sezone osvojio Kup mladih u košarci, a ove godine je to ponovio sa generacijom 2005. godišta.

Naime, jučer su u Bugojnu odigrane polufinalna i finalna utakmica Kupa košarkaškog saveza ŽSB za sezonu 2016/17. Predstavnici Kiseljaka su prvo odigrali protiv domaćina KK "Iskra" i pobijedili rezultatom 53:30, da bi u finalu, nakon zanimljive i neizvjesne košarkaške poslastice, dobili vrlo dobru ekipu KK "Rama" rezultatom 41:39. Bila je to utakmica gdje su najmlađi kiseljački košarkaši u prvom poluvremenu dobrom obranom i lakim poenima iz kontranapada držali prednost do poluvremena. U trećoj četvrtini Rama je šutovima za tri poena poravnala rezultat, da bi 2:30 minute do kraja utakmice i poveli pet razlike. No onda ponovo kiseljačani igraju dobro obranu a u napadu pokazuju karakter kvalitetne momčadi te zasluženo osvajaju prvo mjesto.

Vrijedi istaknuti kako je najboljim igračem turnira proglašen Ivano Oroz.