hajduk u novoj biloj

HNK Hajduk Split gostovao je prije 21 godinu u Novoj Biloj. U sklopu 2. manifestacije “Dani Nove Bile” odigran je susret veterana Hajduka i domaćina Nove Bile.

Za momčad veterana NK “Nova Bila” nastupili su: Blaženko Ikić, Anto Palavra, Pero Gazibarić, Marko Palavra, Goran Mihaljević, Drago Rajić, Dragan Matošević, Mladen Perić, Marinko Žilić, Dragan Jelović, Ivica Bajo, Marin Biljaka, Ivan Petrušić i Boro Kolenda. Trener momčadi bio je Ivo Bajo, dok je predstavnik kluba bio Zlatko Žilić.

Za momčad veterana Hajduka nastupili su: Pralija, Mevedec, Borozan, Buljan, Brajlo, Holcer, Čurić, Perković, Vulas, Šurjak, Pengulić. Trener ekipe bio je Holcer, dok je predstavnik kluba bio Ivica Šurjak.

Utakmica je se igrala 25. svibnja 1996. godine, a rezultat utakmice je bio 1:3 u korist splitske ekipe. Novobiljani su poveli pogotkom Ivice Baje u 6. minuti. U 11. minuti gosti stižu do izjednačenja pogotkom Vulasa, a u prelaze u vodstvo u 20. minuti pogotkom Šurjaka. Treći pogodak za Splićane postigao je Vulas u 28. minuti.