OO HDZ BIH

uskoplje kapela zastava napad

[OO HDZ-a BiH USKOPLJE NAJOŠTRIJE OSUĐUJE NASILNO SKIDANJE I CJEPANJE ZASTAVE HRVATSKOG NARODA SA SPOMEN OBILJEŽJU NA VIDAKU]

 

Iz Općinskog odbora HDZ-a BiH Uskoplje oglasili su se putem jučerašnjeg napada na spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima.

Priopćenje prenosimo u cijelosti:

OO HDZ BiH Uskoplje najoštrije osuđuje vandalski čin na spomen obilježju poginulim hrvatskim braniteljima na Vidaku, u naseljenom mjestu Ždrimci, prilikom kojega je nasilnim putem s jarbola skinuta i pocijepana zastava hrvatskoga naroda u Bosni i Hercegovini.

Zaštita digniteta i žrtve poginulih hrvatskih branitelja trajna je obveza svih nas i stoga je svaka vrsta napada na spomenike, kao i zastave koje su neizbježne na njima, čin provokacije koji zaslužuje najoštriju osudu. Spomen-obilježja su mjesta pijeteta i sjećanja na žrtve i njihovu patnju te njihovo skrnavljenje znači nepoštivanje osnovnih civilizacijskih vrijednosti. Ovakve provokacije zasigurno ne pridonose pomirenju, suživotu i izgradnji održivog mira kojemu svi težimo.

Ovaj nemili događaj je nastavak prošlogodišnjeg pokušaja izazivanja mržnje i nacionalne netrpeljivosti od istog počinitelja. Vjerujemo da je učinjen pod utjecajem kontinuiranog napada na katoličku crkvu i Hrvate u Bosni i Hercegovini, kojem smo svjedoci posljednjih dana, s ciljem zastrašivanja najmalobrojnijeg konstitutivnog naroda.

OO HDZ-a BiH Uskoplje se ovim putem želi zahvaliti djelatnicima policijske stanice Gornji Vakuf-Uskoplje na brzoj i profesionalnoj reakciji i pronalasku počinitelja koji je nedugo nakon uhićenja i priznao počinjenje kaznenog djela. Protiv počinitelja je podnesena kaznena prijava zbog narušavanja javnog reda i mira i širenja mržnje i nacionalne netrpeljivosti. Radi o istom počinitelju koji je i prošle godine priveden zbog oštećenja zavjetne kapelice i spomen obilježja u naseljenom mjestu Ždrimci.

OO HDZ-a BiH Uskoplje poziva nadležne organe da do kraja istraže motive navedenog kaznenog dijela te da sukladno pozitivnim zakonskim normama sankcioniraju višestrukog počinitelja kaznenih djela, koje očito imaju za cilj izazvati mržnju i nacionalnu netrpeljivost među stanovništvom općine Gornji Vakuf-Uskoplje.

Također, pozivamo sve žitelje naše Općine da ne nasjedaju na ovakve ili slične provokacije. Općina Gornji Vakuf-Uskoplje je bila i mora ostati primjerom suživota, tolerancije, međusobnog uvažavanja i dobrosusjedskih odnosa između dva naroda koji žive na njenom prostoru, stoji u objavi.

 

 

artinfo.ba

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
OO HDZ BIH

uskoplje kapela zastava napad

[OO HDZ-a BiH USKOPLJE NAJOŠTRIJE OSUĐUJE NASILNO SKIDANJE I CJEPANJE ZASTAVE HRVATSKOG NARODA SA SPOMEN OBILJEŽJU NA VIDAKU]

 

Iz Općinskog odbora HDZ-a BiH Uskoplje oglasili su se putem jučerašnjeg napada na spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima.

Priopćenje prenosimo u cijelosti:

OO HDZ BiH Uskoplje najoštrije osuđuje vandalski čin na spomen obilježju poginulim hrvatskim braniteljima na Vidaku, u naseljenom mjestu Ždrimci, prilikom kojega je nasilnim putem s jarbola skinuta i pocijepana zastava hrvatskoga naroda u Bosni i Hercegovini.

Zaštita digniteta i žrtve poginulih hrvatskih branitelja trajna je obveza svih nas i stoga je svaka vrsta napada na spomenike, kao i zastave koje su neizbježne na njima, čin provokacije koji zaslužuje najoštriju osudu. Spomen-obilježja su mjesta pijeteta i sjećanja na žrtve i njihovu patnju te njihovo skrnavljenje znači nepoštivanje osnovnih civilizacijskih vrijednosti. Ovakve provokacije zasigurno ne pridonose pomirenju, suživotu i izgradnji održivog mira kojemu svi težimo.

Ovaj nemili događaj je nastavak prošlogodišnjeg pokušaja izazivanja mržnje i nacionalne netrpeljivosti od istog počinitelja. Vjerujemo da je učinjen pod utjecajem kontinuiranog napada na katoličku crkvu i Hrvate u Bosni i Hercegovini, kojem smo svjedoci posljednjih dana, s ciljem zastrašivanja najmalobrojnijeg konstitutivnog naroda.

OO HDZ-a BiH Uskoplje se ovim putem želi zahvaliti djelatnicima policijske stanice Gornji Vakuf-Uskoplje na brzoj i profesionalnoj reakciji i pronalasku počinitelja koji je nedugo nakon uhićenja i priznao počinjenje kaznenog djela. Protiv počinitelja je podnesena kaznena prijava zbog narušavanja javnog reda i mira i širenja mržnje i nacionalne netrpeljivosti. Radi o istom počinitelju koji je i prošle godine priveden zbog oštećenja zavjetne kapelice i spomen obilježja u naseljenom mjestu Ždrimci.

OO HDZ-a BiH Uskoplje poziva nadležne organe da do kraja istraže motive navedenog kaznenog dijela te da sukladno pozitivnim zakonskim normama sankcioniraju višestrukog počinitelja kaznenih djela, koje očito imaju za cilj izazvati mržnju i nacionalnu netrpeljivost među stanovništvom općine Gornji Vakuf-Uskoplje.

Također, pozivamo sve žitelje naše Općine da ne nasjedaju na ovakve ili slične provokacije. Općina Gornji Vakuf-Uskoplje je bila i mora ostati primjerom suživota, tolerancije, međusobnog uvažavanja i dobrosusjedskih odnosa između dva naroda koji žive na njenom prostoru, stoji u objavi.

 

 

artinfo.ba

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17