Reakcija HDZ-a Uskoplje na odgovor načelnika Čauševića

matisic hdz

REAKCIJA OO HDZ-a BiH USKOPLJE NA ODGOVOR OPĆINSKOG NAČELNIKA

I dok skupljamo perje vašeg Odgovora, nevjerojatnim nam se čini da ste se, umjesto javne isprike i preispitivanja Odluke o izvršenju Proračuna koju ste sami donijeli, odlučili na izvrtanje činjenica i jeftini populizam.

Namjera našeg prvotnog priopćenja za javnost je bila upoznati javnost s Vašim jednostranim potezom, na koji zbog zakonskih rješenja, nažalost, nismo mogli utjecati, niti ste nas kao dugogodišnje partnere informirali o istom.

Navodite u svom Odgovoru da smo „jedino zapazili stavku u Proračunu koja se odnosi na bruto plaće uposlenika u općinskoj administraciji“, te da se ona nije mijenjala. Istina je da se iznos navedene stavke u Proračunu nije mijenjao u odnosu na Prijedlog, kojeg Vijeće nije usvojilo. Propustili ste upoznati javnost s činjenicom da je navedena stavka povećana za 6% u odnosu na prethodnu godinu. Uostalom, navedena stavka nije bila predmet našeg priopćenja, kao ni Proračun u cjelini na kojeg ćemo Vam svoja pozitivna i negativna zapažanja iznijeti na prvoj sjednici Vijeća koja će se održati kad se za nju steknu uvjeti.

Istina je da su vijećnici HDZ-a BiH podržali Nacrt proračuna, a kasnije i Prijedlog, kojeg ste Vi kao ovlašteni predlagač dostavili Vijeću, koji, ponavljamo, nije dobio potrebnu većinu usprkos podršci vijećnika HDZ-a BiH, a u kojem je osnovica za obračun plaće trebala biti uvećana za 5%. Smatrali smo da je to opravdano povećanje plaća uposlenicima općinske administracije, koje su u trenutku prije ove nesretne krize (prosinac 2019. godine), bile među najnižima u općinama naše Županije. Ovo u svom Odgovoru niste naveli.

Također, predmet našeg prvotnog priopćenja za javnost je bio Vaš jednostran potez povećavanja osnovice za obračun plaće za 10% u odnosu na prethodnu godinu, u trenutku kad je našu zemlju, kao i cijeli svijet, zadesila kriza koja će imati dalekosežne posljedice za sve nas. Podsjećamo javnost, navedena osnovica se definira u Odluci o izvršenju Proračuna za svaku godinu. Ovo, također niste naglasili u svom Odgovoru.

Prema tome, poštovani načelniče, nije isto podržati povećanje osnovice za 5% kad se nije niti moglo pretpostaviti što bi nas moglo zadesiti, kad se proračun punio planiranom dinamikom, i Vaš jednostrani potez kojim ste povećali osnovicu za 10% u kriznom trenutku, kad se proračun puni znatno lošije od planiranog, kad mnogobrojni naši sugrađani ostaju bez posla i redovitih prihoda.

Također, razvidno je da manipulirate službenim web stranicama Općine za Vašu osobnu promociju, koju ste, kao i sve ostalo privatizirali. Podsjećamo Vas da su to službene stranice Općine Gornji Vakuf-Uskoplje, ne Seada Čauševića. Očito ste zaboravili da u našoj Općini postoji institucija predsjednika Općinskog vijeća, kao i Općinsko vijeće, koji polažu ista prava na korištenje službenih informacijskih kanala Općine, kao i Vi.

Zaboravili ste, očito, koliko je OO HDZ BiH Uskoplje doprinio političkoj stabilnosti u našoj Općini. Zaboravili ste da Vam OO HDZ BiH Uskoplje sve vrijeme trajanja Vašeg mandata (12 godina), nikad nije uskratio podršku za Proračun uz prethodni dogovor koalicijskih partnera, kao i mnoge prijedloge Odluka i Rješenja koje ste predlagali. Umjesto neistina koje olako iznosite kako biste smanjili svoju odgovornost, zapitajte se, jeste li Vi uvijek u tolikoj mjeri bili korektni prema malobrojnijem narodu u našoj Općini prilikom raspodjele sredstava iz tih proračuna?

U svom Odgovoru govorite o „sramotnoj Odluci koju je predložila Federalna ministrica financija – dijeleći sredstva HDZ-ovim načelnicima bez ikakvog kriterija“. Valjda biste Vi trebali znati kako funkcionira Vlada FBiH, tko donosi Odluke i tko ima većinu u Vladi FBiH. Napominjemo, na čelu Vlade FBiH je premijer iz Vaše stranke. Kad već govorimo o navedenoj Odluci, koja je povučena, OO HDZ-a BiH Uskoplje je reagirao prema svojim stranačkim tijelima, izražavajući nezadovoljstvo raspodjelom sredstava. Budući da nas neutemeljeno prozivate za izostanak reakcije, pitamo se zašto Vi niste javno reagirali kao mnoge Vaše kolege?

Što se tiče našeg dvorišta, dužnosnici koje prozivate su zajedno s Vama lobirali i osigurali sredstva za naš generacijski projekt rekonstrukcije gradskih ulica o kojem pričate u prvom licu jednine kao da ste samo Vi zaslužni za njega, tako ste se i ponašali cijelo vrijeme dok je trajala realizacija projekta. Vrlo dobro ste svjesni da bez podrške vijećnika HDZ-a BiH u Vijeću nikad ne bi došlo do realizacije navedenog projekta. Nažalost, u prvom licu jednine govorite i kad dodjeljujete sredstva iz Proračuna kao da su Vaša vlastita a ne svih žitelja općine. Isti ti dužnosnici HDZ-a BiH o kojima govorite su lobirali i osigurali znatna sredstva namijenjena gospodarstvu, infrastrukturi, izgradnji značajnih putnih pravaca i još mnoštvo toga i ne pada im na pamet Vama polagati račune, već onima koji su ih birali.

Budite uvjereni da HDZ BiH Uskoplje neće napustiti svoj narod, kao i sve žitelje Gornjeg Vakufa-Uskoplja u ovo vrijeme koje neizbježno donosi krizu, ali budite svjesni da ćemo i ubuduće upozoravati na Vašu političko-populističku samovolju, poput povećanja plaće za koje jednostavno nije vrijeme.

Da je Vama stalo do dogovora, suradnje, kao i funkcioniranja Općinskog vijeća, konzultirali biste se s onima koji Vas godinama podržavaju, gdje biste dobili sve ove odgovore na licu mjesta.

Na kraju, to je isključivo Vaša odluka i Vi ste odgovorni za nju. Ovom reakcijom htjeli smo upoznati javnost na neistine koje ste iznijeli. Ne želimo se javno prepucavati se s Vama, niti ćemo to više činiti.

Pozivamo Vas da se u ovim izazovnim vremenima, kao najodgovornija osoba u Općini, ne bavite politikanstvom, te da uključite razum u donošenje odluka. O Vašem budućem ponašanju i uvažavanju političkih partnera u OV ovisit će i naše daljnje postupanje, stoji u priopćenju koje potpisuju

OO HDZ BiH Uskoplje i Klub vijećnika HDZ-a BiH u Općinskom vijeću Gornji Vakuf-Uskoplje

 

Prethodni Odgovor Načelnika

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
Reakcija HDZ-a Uskoplje na odgovor načelnika Čauševića

matisic hdz

REAKCIJA OO HDZ-a BiH USKOPLJE NA ODGOVOR OPĆINSKOG NAČELNIKA

I dok skupljamo perje vašeg Odgovora, nevjerojatnim nam se čini da ste se, umjesto javne isprike i preispitivanja Odluke o izvršenju Proračuna koju ste sami donijeli, odlučili na izvrtanje činjenica i jeftini populizam.

Namjera našeg prvotnog priopćenja za javnost je bila upoznati javnost s Vašim jednostranim potezom, na koji zbog zakonskih rješenja, nažalost, nismo mogli utjecati, niti ste nas kao dugogodišnje partnere informirali o istom.

Navodite u svom Odgovoru da smo „jedino zapazili stavku u Proračunu koja se odnosi na bruto plaće uposlenika u općinskoj administraciji“, te da se ona nije mijenjala. Istina je da se iznos navedene stavke u Proračunu nije mijenjao u odnosu na Prijedlog, kojeg Vijeće nije usvojilo. Propustili ste upoznati javnost s činjenicom da je navedena stavka povećana za 6% u odnosu na prethodnu godinu. Uostalom, navedena stavka nije bila predmet našeg priopćenja, kao ni Proračun u cjelini na kojeg ćemo Vam svoja pozitivna i negativna zapažanja iznijeti na prvoj sjednici Vijeća koja će se održati kad se za nju steknu uvjeti.

Istina je da su vijećnici HDZ-a BiH podržali Nacrt proračuna, a kasnije i Prijedlog, kojeg ste Vi kao ovlašteni predlagač dostavili Vijeću, koji, ponavljamo, nije dobio potrebnu većinu usprkos podršci vijećnika HDZ-a BiH, a u kojem je osnovica za obračun plaće trebala biti uvećana za 5%. Smatrali smo da je to opravdano povećanje plaća uposlenicima općinske administracije, koje su u trenutku prije ove nesretne krize (prosinac 2019. godine), bile među najnižima u općinama naše Županije. Ovo u svom Odgovoru niste naveli.

Također, predmet našeg prvotnog priopćenja za javnost je bio Vaš jednostran potez povećavanja osnovice za obračun plaće za 10% u odnosu na prethodnu godinu, u trenutku kad je našu zemlju, kao i cijeli svijet, zadesila kriza koja će imati dalekosežne posljedice za sve nas. Podsjećamo javnost, navedena osnovica se definira u Odluci o izvršenju Proračuna za svaku godinu. Ovo, također niste naglasili u svom Odgovoru.

Prema tome, poštovani načelniče, nije isto podržati povećanje osnovice za 5% kad se nije niti moglo pretpostaviti što bi nas moglo zadesiti, kad se proračun punio planiranom dinamikom, i Vaš jednostrani potez kojim ste povećali osnovicu za 10% u kriznom trenutku, kad se proračun puni znatno lošije od planiranog, kad mnogobrojni naši sugrađani ostaju bez posla i redovitih prihoda.

Također, razvidno je da manipulirate službenim web stranicama Općine za Vašu osobnu promociju, koju ste, kao i sve ostalo privatizirali. Podsjećamo Vas da su to službene stranice Općine Gornji Vakuf-Uskoplje, ne Seada Čauševića. Očito ste zaboravili da u našoj Općini postoji institucija predsjednika Općinskog vijeća, kao i Općinsko vijeće, koji polažu ista prava na korištenje službenih informacijskih kanala Općine, kao i Vi.

Zaboravili ste, očito, koliko je OO HDZ BiH Uskoplje doprinio političkoj stabilnosti u našoj Općini. Zaboravili ste da Vam OO HDZ BiH Uskoplje sve vrijeme trajanja Vašeg mandata (12 godina), nikad nije uskratio podršku za Proračun uz prethodni dogovor koalicijskih partnera, kao i mnoge prijedloge Odluka i Rješenja koje ste predlagali. Umjesto neistina koje olako iznosite kako biste smanjili svoju odgovornost, zapitajte se, jeste li Vi uvijek u tolikoj mjeri bili korektni prema malobrojnijem narodu u našoj Općini prilikom raspodjele sredstava iz tih proračuna?

U svom Odgovoru govorite o „sramotnoj Odluci koju je predložila Federalna ministrica financija – dijeleći sredstva HDZ-ovim načelnicima bez ikakvog kriterija“. Valjda biste Vi trebali znati kako funkcionira Vlada FBiH, tko donosi Odluke i tko ima većinu u Vladi FBiH. Napominjemo, na čelu Vlade FBiH je premijer iz Vaše stranke. Kad već govorimo o navedenoj Odluci, koja je povučena, OO HDZ-a BiH Uskoplje je reagirao prema svojim stranačkim tijelima, izražavajući nezadovoljstvo raspodjelom sredstava. Budući da nas neutemeljeno prozivate za izostanak reakcije, pitamo se zašto Vi niste javno reagirali kao mnoge Vaše kolege?

Što se tiče našeg dvorišta, dužnosnici koje prozivate su zajedno s Vama lobirali i osigurali sredstva za naš generacijski projekt rekonstrukcije gradskih ulica o kojem pričate u prvom licu jednine kao da ste samo Vi zaslužni za njega, tako ste se i ponašali cijelo vrijeme dok je trajala realizacija projekta. Vrlo dobro ste svjesni da bez podrške vijećnika HDZ-a BiH u Vijeću nikad ne bi došlo do realizacije navedenog projekta. Nažalost, u prvom licu jednine govorite i kad dodjeljujete sredstva iz Proračuna kao da su Vaša vlastita a ne svih žitelja općine. Isti ti dužnosnici HDZ-a BiH o kojima govorite su lobirali i osigurali znatna sredstva namijenjena gospodarstvu, infrastrukturi, izgradnji značajnih putnih pravaca i još mnoštvo toga i ne pada im na pamet Vama polagati račune, već onima koji su ih birali.

Budite uvjereni da HDZ BiH Uskoplje neće napustiti svoj narod, kao i sve žitelje Gornjeg Vakufa-Uskoplja u ovo vrijeme koje neizbježno donosi krizu, ali budite svjesni da ćemo i ubuduće upozoravati na Vašu političko-populističku samovolju, poput povećanja plaće za koje jednostavno nije vrijeme.

Da je Vama stalo do dogovora, suradnje, kao i funkcioniranja Općinskog vijeća, konzultirali biste se s onima koji Vas godinama podržavaju, gdje biste dobili sve ove odgovore na licu mjesta.

Na kraju, to je isključivo Vaša odluka i Vi ste odgovorni za nju. Ovom reakcijom htjeli smo upoznati javnost na neistine koje ste iznijeli. Ne želimo se javno prepucavati se s Vama, niti ćemo to više činiti.

Pozivamo Vas da se u ovim izazovnim vremenima, kao najodgovornija osoba u Općini, ne bavite politikanstvom, te da uključite razum u donošenje odluka. O Vašem budućem ponašanju i uvažavanju političkih partnera u OV ovisit će i naše daljnje postupanje, stoji u priopćenju koje potpisuju

OO HDZ BiH Uskoplje i Klub vijećnika HDZ-a BiH u Općinskom vijeću Gornji Vakuf-Uskoplje

 

Prethodni Odgovor Načelnika

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17