× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • HNŽ

 l_eefd1d0757812771bed8812a481b4c3a.jpg.jpeg

Predstavnici sindikata i Vlade Hercegovačko-neretvanske županije postigli su dogovor o novom kolektivnom ugovoru koji će definirati prava i obveze zaposlenih u zdravstvenom sustavu, čime se prekida šestomjesečni štrajk zdravstvenih radnika u toj županiji,piše RTV HB.

Reprezentativni sindikat, odnosno pregovarački tim sindikata Sveučilišne kliničke bolnice Mostar, u suradnji s pregovaračkim timom Vlade Hercegovačko-neretvanske županije, predvođenim premijerkom Marijom Buhač, u petak su usuglasili tekst kolektivnog ugovora.

- Ovaj ugovor danas je prihvaćen na Skupštini reprezentativnog sindikata SKB-a Mostar, te se očekuje da će biti potpisan idućeg tjedna, čime će se okončati gotovo šest mjeseci štrajka, izjavio je Ivica Anić, predsjednik Neovisnog sindikata radnika Sveučilišne kliničke bolnice Mostar.

Dodao je kako je ponuda Vlade HNŽ-a sada u potpunosti zadovoljila njihove zahtjeve te da su, nakon što su sve usuglasili, postigli zajednički dogovor.

- Dobili smo satnicu jednaku kao i doktori, koeficijente za sve grupe složenosti, uvjete rada, kao i niz drugih nematerijalnih prava - kazao je on.

Prema njegovim riječima, planirano je da se u ponedjeljak potpiše kolektivni ugovor, čime bi štrajk službeno prestao.

- Nakon potpisivanja, očekuje se da će već u utorak sve zdravstvene ustanove koje su sudjelovale u štrajku početi s normalnim radom - kazao je Anić.

U štrajku koji je trajao gotovo šest mjeseci sudjelovao je oko 4.000 zdravstvenih radnika iz svih zdravstvenih ustanova u HNŽ-u.

Zdravstveni radnici tražili su potpisivanje aneksa kolektivnog ugovora, identičnog onome koji je ranije potpisan sa Sindikatom doktora medicine i stomatologije HNŽ-a, a za vrijeme štrajka primali su se samo hitni slučajevi, onkološki pacijenti i trudnice.

artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • HNŽ

 l_eefd1d0757812771bed8812a481b4c3a.jpg.jpeg

Predstavnici sindikata i Vlade Hercegovačko-neretvanske županije postigli su dogovor o novom kolektivnom ugovoru koji će definirati prava i obveze zaposlenih u zdravstvenom sustavu, čime se prekida šestomjesečni štrajk zdravstvenih radnika u toj županiji,piše RTV HB.

Reprezentativni sindikat, odnosno pregovarački tim sindikata Sveučilišne kliničke bolnice Mostar, u suradnji s pregovaračkim timom Vlade Hercegovačko-neretvanske županije, predvođenim premijerkom Marijom Buhač, u petak su usuglasili tekst kolektivnog ugovora.

- Ovaj ugovor danas je prihvaćen na Skupštini reprezentativnog sindikata SKB-a Mostar, te se očekuje da će biti potpisan idućeg tjedna, čime će se okončati gotovo šest mjeseci štrajka, izjavio je Ivica Anić, predsjednik Neovisnog sindikata radnika Sveučilišne kliničke bolnice Mostar.

Dodao je kako je ponuda Vlade HNŽ-a sada u potpunosti zadovoljila njihove zahtjeve te da su, nakon što su sve usuglasili, postigli zajednički dogovor.

- Dobili smo satnicu jednaku kao i doktori, koeficijente za sve grupe složenosti, uvjete rada, kao i niz drugih nematerijalnih prava - kazao je on.

Prema njegovim riječima, planirano je da se u ponedjeljak potpiše kolektivni ugovor, čime bi štrajk službeno prestao.

- Nakon potpisivanja, očekuje se da će već u utorak sve zdravstvene ustanove koje su sudjelovale u štrajku početi s normalnim radom - kazao je Anić.

U štrajku koji je trajao gotovo šest mjeseci sudjelovao je oko 4.000 zdravstvenih radnika iz svih zdravstvenih ustanova u HNŽ-u.

Zdravstveni radnici tražili su potpisivanje aneksa kolektivnog ugovora, identičnog onome koji je ranije potpisan sa Sindikatom doktora medicine i stomatologije HNŽ-a, a za vrijeme štrajka primali su se samo hitni slučajevi, onkološki pacijenti i trudnice.

artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum