Vrijedne nagrade

pl sarajevski kis boca logo

U svrhu promicanja pisane riječi i važnosti poznavanja baštine svoga grada, Sarajevski kiseljak i portal Artinfo.ba raspisuju literarni natječaj na temu : “130 godina Sarajevskog kiseljaka“.

Tvrtka Sarajevski kiseljak, kao punionica jedne od najpoznatijih mineralnih voda u Bosni i Hercegovini, brojnim je aktivnostima proslavila veliku obljetnicu– 130 godina postojanja.  Najstariji podaci o izvoru Kiseljak nalaze se u zapisima srednjovjekovnih pisaca i povjesničara , koji su na svojim proputovanjima kroz Bosnu pisali o „čudesnoj vodi koja se upotrebljava za lijek i šalje u bocama po cijelom svijetu“.

Tradicija i početak organiziranog punjenja Sarajevskog kiseljaka vezuje se za 19.stoljeće, kada je otpreman u različite krajeve, od Dalmacije do Štajerske, pa sve do Indije.

Sarajevski kiseljak je sigurno brend koji i naš grad čini prepoznatljivim stoga su iz tvrtke odlučili pozvati učenike  odnosno mlade ljude da pruže svoju viziju ovog brenda.

Natječaj je namijenjen učenicima i učenicama osnovnih i srednjih škola s područja općine Kiseljak. Tekst može biti u proznom i poetskom obliku na jednom od službenih jezika Bosne i Hercegovine.

Radovi ne smiju biti prethodno objavljivani, i mogu sadržavati maksimalno 3 kartice (1 kartica – 1800 znakova).

Organizator natječaja Sarajevski kiseljak osigurat će nagrade za najuspješnije autore, a odluku o najboljim donijet će stručni ocjenjivački žiri u sastavu Zehra Šljivo, prof. bosanskog jezika, Ana Lulić prof. hrvatskog jezika, Boris Marković, bachelor B/H/S jezika i književnosti i član redakcije portala.

Rok za dostavljanje radova je 20.ožujka 2022. godine a radove učenici kao pojedinci ili škole u ime učenika mogu poslati na e-mail artinfo.portal@gmail.com

Kada je riječ o nagradama troje najuspješnijih autora dobit će poklon bon u vrijednosti 50 KM (knjižara MAKS), proizvode „Sarajevskog kiseljaka“ te monografije ovu tvrtke tiskanu povodom spomenute obljetnice.

Vjerujemo kako će ova tema potaknuti mlade na kreativno stvaralaštvo, a uz to u njima pobuditi zanimanje za povijest naše općine.

Artinfo.ba

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
Vrijedne nagrade

pl sarajevski kis boca logo

U svrhu promicanja pisane riječi i važnosti poznavanja baštine svoga grada, Sarajevski kiseljak i portal Artinfo.ba raspisuju literarni natječaj na temu : “130 godina Sarajevskog kiseljaka“.

Tvrtka Sarajevski kiseljak, kao punionica jedne od najpoznatijih mineralnih voda u Bosni i Hercegovini, brojnim je aktivnostima proslavila veliku obljetnicu– 130 godina postojanja.  Najstariji podaci o izvoru Kiseljak nalaze se u zapisima srednjovjekovnih pisaca i povjesničara , koji su na svojim proputovanjima kroz Bosnu pisali o „čudesnoj vodi koja se upotrebljava za lijek i šalje u bocama po cijelom svijetu“.

Tradicija i početak organiziranog punjenja Sarajevskog kiseljaka vezuje se za 19.stoljeće, kada je otpreman u različite krajeve, od Dalmacije do Štajerske, pa sve do Indije.

Sarajevski kiseljak je sigurno brend koji i naš grad čini prepoznatljivim stoga su iz tvrtke odlučili pozvati učenike  odnosno mlade ljude da pruže svoju viziju ovog brenda.

Natječaj je namijenjen učenicima i učenicama osnovnih i srednjih škola s područja općine Kiseljak. Tekst može biti u proznom i poetskom obliku na jednom od službenih jezika Bosne i Hercegovine.

Radovi ne smiju biti prethodno objavljivani, i mogu sadržavati maksimalno 3 kartice (1 kartica – 1800 znakova).

Organizator natječaja Sarajevski kiseljak osigurat će nagrade za najuspješnije autore, a odluku o najboljim donijet će stručni ocjenjivački žiri u sastavu Zehra Šljivo, prof. bosanskog jezika, Ana Lulić prof. hrvatskog jezika, Boris Marković, bachelor B/H/S jezika i književnosti i član redakcije portala.

Rok za dostavljanje radova je 20.ožujka 2022. godine a radove učenici kao pojedinci ili škole u ime učenika mogu poslati na e-mail artinfo.portal@gmail.com

Kada je riječ o nagradama troje najuspješnijih autora dobit će poklon bon u vrijednosti 50 KM (knjižara MAKS), proizvode „Sarajevskog kiseljaka“ te monografije ovu tvrtke tiskanu povodom spomenute obljetnice.

Vjerujemo kako će ova tema potaknuti mlade na kreativno stvaralaštvo, a uz to u njima pobuditi zanimanje za povijest naše općine.

Artinfo.ba

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17