"Nećete me otjerati iz BiH"

kadir kicin

Povodom priopćenja OO SDA Gornji Vakuf prije nekoliko dana, nakon sjednice Kolegija općinskog vijeća (OV) Gornji Vakuf - Uskoplje, dužan sam obavijestiti javnost sa nekoliko činjenica, počinje svoje priopćenje Kadir Kičin, vijećnik SDP-a u Općinskom vijeću Gornjeg Vakufa. Podsjetimo, na sjednici je došlo do sukoba kada je Kičin fizički nasrnuo na načelnika Seada Čauševića (SDA), prenosi Avaz.

- Činjenica je da u tekstu, koji je osvanuo po svim medijskim portalima u Bosni i Hercegovini, OO SDA GORNJI VAKUF iznosi neistinu, pravi političku žrtvu od načelnika Općine gosp. Čauševića, blati lični ugled pojedinaca neistomišljenika, blati ličnu političku ideju i viziju neistomišljenika, pravi politički koncert za opće izbore 2022. Također, činjenica je i odgovorno tvrdim da gosp. Čauševića nisam fizički povrijedio, isključivo je to bila verbalna prepirka.

No, kada imate medijski prostor, imate i moć. OO SDA Gornji Vakuf upravo ima tu vrstu moći. Pored navedenog, u svojim redovima ima toliko dobro organizovanu Asocijaciju Mladih. Mlade djevojke i momci, potkupljeni pripravničkim-volonterskim stažom, obećanim radnim mjestima u Općini i Kantonu, imaju zadatak da preko lažnih FB profila blate i omalovažavaju svakog tko ima drugo i drugačije mišljenje. Nekada, rijetkost, to rade protiv svoje volje.

Prezime Kičin s ponosom izgovaram

Nažalost, prije par dana na nišanu medijskog udara i blaćenja od gore navedenih pojedinaca sam ponovo bio ja. Istina, samo u većem formatu nego što je slučaj bio do sada.

Zašto kažem ponovo!? Objasnit ću hronološki, redoslijedom.

Kao ponosan sin velikog heroja i ratnog komandanta tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu, Nedžada Kičina, te najbolje majke na svijetu Hanife Kičin rođ. Pidro, stajao sam na političkom udaru i segregaciji od srednjoškolskih dana. Otac bio politički aktivan, indirektnim putem “linč” se odražavao na sve članove porodice.

S namjerom sam u gore navedenom pasusu stavio prezimena roditelja. Prezime Kičin s ponosom izgovaram jer u toj grupi ljudi su, iako vrlo malobrojni, uvijek bili samo hrabri, odani heroji po cijenu svog života, svojoj domovini, iskrene patriote. Časni, pošteni, marljivi i dobre komšije. S druge strane, porodica Pidro je poznata po svom poštenju, intelektualnosti, časti i marljivosti. Kao potomak takvih, mogu biti samo ponosan na svoje korjenje.

Ovo sve opisujem upravo iz razloga što su podmukle političke elite spremne na sve, pa i udarati tamo gdje je čovjek najtanji. Na porodicu. Tko je god prijateljski i rodbinski vezan za moju porodicu, na stalnom nišanu je vladajuće “hobotnice” SDA. Upravo se to i dogodilo, prije nekoliko dana, što je jedan od razloga za lični verbalni sukob sa gosp. načelnikom.

Ovaj način udara na moje članove porodice, kao i prijatelje, traje već godinama. Ne samo meni, već svakoga tko misli drugačije. Onda se upitamo, gdje su nam djeca u školama, gdje nam je stanovništvo, zašto nemamo omladine i radno sposobnog stanovništa !? Opustošili ste moj rodni kraj svojim načinom vladanja. Protjerali se svakoga pojedinca tko je razmišljao svojom glavom.

Od vremena studija (podjelom stipendija djeci podobnih po Travničkim i drugim privatnim fakultetima, a ne pojedincima koji su redovni studenti UNSA kao što je moj slučaj) do vremena volonterskog rada nakon završenog studija, uvijek je bila neka vrsta segregacije. Iako sam volonterski rad potpisao sa Ministarstvom poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, Gosp. Čauševiću, Vi ste me istjerali iz Općine. Uspjeli ste me istjerati sa volonterskog rada iz Općine ali nećete iz moje domovine. Srećom imao sam svoju porodicu kao podršku, ali šta je sa onima za koje nema tko stati, mnogi su danas u toj koži.

Prije nekoliko godina, tačnije 2016. godine, kada sam se počeo aktivno baviti politikom odnosno kada sam postao vijećnik u OV ispred SDP BIH, povećana je koncentracija političkog pritiska. Sve sam to prebrodio, sve sam prevazišao i uvijek iz tih kriza izlazio kao kulturan, pedantan, društven i kako bi naš narod rekao “s narodom”. Nisu me nikada doticale nečije riječi jer sam kao jedan od najaktivniji vijećnika zajedno sa kolegama svoje riječi pretvarao u djela kroz amandmane, vijećnička pitanja i slično.

Vjetar u leđa


Međutim, kada vide da vam ne mogu ništa na političkom intelektualnom nivou, mijenjaju plan i udaraju na privatnost. Na članove porodice. Na životnu egzistenciju. Na sve samo u cilju da te oslabe.

Žao mi je što je ovaj događaj otišao toliko daleko, ali isto tako ne kajem se ni najmanje za ono što sam uradio i što sam rekao Gosp. Čauševiću. Moje izvinjenje će dobiti onoga trenutka kada se on izvine svim građanima naše Općine za uzalud protraćenih 12 godina vladavine, odnosno stagnacije općine tokom 3 mandata.

Šta se desilo u proteklom vremenu, dokazati će se. Ima vremena. Ova sva dešavanja dokazuju političku nemoć i strah od gubitka vlasti. Ionako će period njihove vladavine historija smatrati najgorim periodom naše nam jedine domovine. Prema njihovom shvatanju ne možeš biti Musliman, ne možeš biti patriota ako nisi u SDA. Biti ćete zaboravljeni prije nego što mislite, iskreno se nadam.

Samo sam u jedno siguran, u buduće se posvećujem naučnom radu, istraživanju i svojoj porodici. Svojim sugrađanima, pogotovo svojim komšijama, prijateljima, Drugovima i Drugaricama i porodici se duboko izvinjavam radi ovog nedavnog događaja. Nisu zaslužili da budu na “crnoj listi” vladajuće SDA samo zato što su mi bili oslonac i podrška. Izvinjavam se i OO SDA Gornji Vakuf što ću ostati u Bosni i Hercegovini.

Veliko hvala na podršci svakom pojedincu koji mi je dao podršku, hvala policijskoj stanici Gornji Vakuf - Uskoplje, a najveća hvala mojoj porodici na strpljenju u ovom turbulentnom vremenu.

No, ovo sve navedeno ne znači da se neću nastaviti boriti za bolje svakog pojedinca. Čak šta, ovo mi je vjetar u leđa da nastavim sa borbom za bolje sutra - navodi u svojoj reakciji Kadir Kičin, vijećnik SDP-a.

 

 

artinfo.ba

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
"Nećete me otjerati iz BiH"

kadir kicin

Povodom priopćenja OO SDA Gornji Vakuf prije nekoliko dana, nakon sjednice Kolegija općinskog vijeća (OV) Gornji Vakuf - Uskoplje, dužan sam obavijestiti javnost sa nekoliko činjenica, počinje svoje priopćenje Kadir Kičin, vijećnik SDP-a u Općinskom vijeću Gornjeg Vakufa. Podsjetimo, na sjednici je došlo do sukoba kada je Kičin fizički nasrnuo na načelnika Seada Čauševića (SDA), prenosi Avaz.

- Činjenica je da u tekstu, koji je osvanuo po svim medijskim portalima u Bosni i Hercegovini, OO SDA GORNJI VAKUF iznosi neistinu, pravi političku žrtvu od načelnika Općine gosp. Čauševića, blati lični ugled pojedinaca neistomišljenika, blati ličnu političku ideju i viziju neistomišljenika, pravi politički koncert za opće izbore 2022. Također, činjenica je i odgovorno tvrdim da gosp. Čauševića nisam fizički povrijedio, isključivo je to bila verbalna prepirka.

No, kada imate medijski prostor, imate i moć. OO SDA Gornji Vakuf upravo ima tu vrstu moći. Pored navedenog, u svojim redovima ima toliko dobro organizovanu Asocijaciju Mladih. Mlade djevojke i momci, potkupljeni pripravničkim-volonterskim stažom, obećanim radnim mjestima u Općini i Kantonu, imaju zadatak da preko lažnih FB profila blate i omalovažavaju svakog tko ima drugo i drugačije mišljenje. Nekada, rijetkost, to rade protiv svoje volje.

Prezime Kičin s ponosom izgovaram

Nažalost, prije par dana na nišanu medijskog udara i blaćenja od gore navedenih pojedinaca sam ponovo bio ja. Istina, samo u većem formatu nego što je slučaj bio do sada.

Zašto kažem ponovo!? Objasnit ću hronološki, redoslijedom.

Kao ponosan sin velikog heroja i ratnog komandanta tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu, Nedžada Kičina, te najbolje majke na svijetu Hanife Kičin rođ. Pidro, stajao sam na političkom udaru i segregaciji od srednjoškolskih dana. Otac bio politički aktivan, indirektnim putem “linč” se odražavao na sve članove porodice.

S namjerom sam u gore navedenom pasusu stavio prezimena roditelja. Prezime Kičin s ponosom izgovaram jer u toj grupi ljudi su, iako vrlo malobrojni, uvijek bili samo hrabri, odani heroji po cijenu svog života, svojoj domovini, iskrene patriote. Časni, pošteni, marljivi i dobre komšije. S druge strane, porodica Pidro je poznata po svom poštenju, intelektualnosti, časti i marljivosti. Kao potomak takvih, mogu biti samo ponosan na svoje korjenje.

Ovo sve opisujem upravo iz razloga što su podmukle političke elite spremne na sve, pa i udarati tamo gdje je čovjek najtanji. Na porodicu. Tko je god prijateljski i rodbinski vezan za moju porodicu, na stalnom nišanu je vladajuće “hobotnice” SDA. Upravo se to i dogodilo, prije nekoliko dana, što je jedan od razloga za lični verbalni sukob sa gosp. načelnikom.

Ovaj način udara na moje članove porodice, kao i prijatelje, traje već godinama. Ne samo meni, već svakoga tko misli drugačije. Onda se upitamo, gdje su nam djeca u školama, gdje nam je stanovništvo, zašto nemamo omladine i radno sposobnog stanovništa !? Opustošili ste moj rodni kraj svojim načinom vladanja. Protjerali se svakoga pojedinca tko je razmišljao svojom glavom.

Od vremena studija (podjelom stipendija djeci podobnih po Travničkim i drugim privatnim fakultetima, a ne pojedincima koji su redovni studenti UNSA kao što je moj slučaj) do vremena volonterskog rada nakon završenog studija, uvijek je bila neka vrsta segregacije. Iako sam volonterski rad potpisao sa Ministarstvom poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, Gosp. Čauševiću, Vi ste me istjerali iz Općine. Uspjeli ste me istjerati sa volonterskog rada iz Općine ali nećete iz moje domovine. Srećom imao sam svoju porodicu kao podršku, ali šta je sa onima za koje nema tko stati, mnogi su danas u toj koži.

Prije nekoliko godina, tačnije 2016. godine, kada sam se počeo aktivno baviti politikom odnosno kada sam postao vijećnik u OV ispred SDP BIH, povećana je koncentracija političkog pritiska. Sve sam to prebrodio, sve sam prevazišao i uvijek iz tih kriza izlazio kao kulturan, pedantan, društven i kako bi naš narod rekao “s narodom”. Nisu me nikada doticale nečije riječi jer sam kao jedan od najaktivniji vijećnika zajedno sa kolegama svoje riječi pretvarao u djela kroz amandmane, vijećnička pitanja i slično.

Vjetar u leđa


Međutim, kada vide da vam ne mogu ništa na političkom intelektualnom nivou, mijenjaju plan i udaraju na privatnost. Na članove porodice. Na životnu egzistenciju. Na sve samo u cilju da te oslabe.

Žao mi je što je ovaj događaj otišao toliko daleko, ali isto tako ne kajem se ni najmanje za ono što sam uradio i što sam rekao Gosp. Čauševiću. Moje izvinjenje će dobiti onoga trenutka kada se on izvine svim građanima naše Općine za uzalud protraćenih 12 godina vladavine, odnosno stagnacije općine tokom 3 mandata.

Šta se desilo u proteklom vremenu, dokazati će se. Ima vremena. Ova sva dešavanja dokazuju političku nemoć i strah od gubitka vlasti. Ionako će period njihove vladavine historija smatrati najgorim periodom naše nam jedine domovine. Prema njihovom shvatanju ne možeš biti Musliman, ne možeš biti patriota ako nisi u SDA. Biti ćete zaboravljeni prije nego što mislite, iskreno se nadam.

Samo sam u jedno siguran, u buduće se posvećujem naučnom radu, istraživanju i svojoj porodici. Svojim sugrađanima, pogotovo svojim komšijama, prijateljima, Drugovima i Drugaricama i porodici se duboko izvinjavam radi ovog nedavnog događaja. Nisu zaslužili da budu na “crnoj listi” vladajuće SDA samo zato što su mi bili oslonac i podrška. Izvinjavam se i OO SDA Gornji Vakuf što ću ostati u Bosni i Hercegovini.

Veliko hvala na podršci svakom pojedincu koji mi je dao podršku, hvala policijskoj stanici Gornji Vakuf - Uskoplje, a najveća hvala mojoj porodici na strpljenju u ovom turbulentnom vremenu.

No, ovo sve navedeno ne znači da se neću nastaviti boriti za bolje svakog pojedinca. Čak šta, ovo mi je vjetar u leđa da nastavim sa borbom za bolje sutra - navodi u svojoj reakciji Kadir Kičin, vijećnik SDP-a.

 

 

artinfo.ba

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17