Zaštititi poduzetnike

kubat emilija

Čovjek koji zna sve o autima, uvozu i prodaji istih, carinjenju ali i uvjetima i poslovanju na ovim područjima. Osim što već godinama uspješno "vozi" poduzetničkim vodama, Ivica Kubat se trudi, između ostaloga i kroz svoj angažman u Općinskom vijeću Kiseljak, bolje uvjete poslovanja osigurati i drugim poduzetnicima ove općine.

Tako je bio jedan od glavnih zagovaratelja revitalizacije udruge poduzetnika naše općine kazavši kako udruga mora biti instrument za borbu i prava gospodarstvenika. Dodaje kako je važno da se uključe svi, da udruga ne smije biti "elitistički" postavljena nego otvorena svima, malim i velikim firmama, svim vrstama djelatnosti. "Upravo je malo i srednje poduzetništvo, obiteljske firme, osnov gospodarske djelatnosti općine Kiseljak. Udruga im može i mora osigurati uvjete za lakšim poslovanjem, dolaskom do informacija, pomoć pri povlačenju sredstava, promociji njihovih djelatnosti, obučavanju kadrova i ono najvažnije, lakšem komuniciranju sa strukturama vlasti odnosno financijskim institucijama" kazao je Kubat koji je, kao i većina poduzetnika, upoznat sa glavnom problematikom poslovanja o kojoj pak, za razliku od većine, otvoreno govori.

Problemi poduzetnika

"Ako gledam iz perspektive posla kojim se bavim ja i moje kolege diljem BiH, ogromni su zakonski problemi, neusklađena rješenja viših razina vlasti, bahatost inspekcijskih organa koji nerijetko iskorištavaju neinformiranost poduzetnika na njihovu štetu. Država i javna uprava moraju biti servis poduzetnicima i maćehinski odnos inspekcija viših razina vlasti, koji pogotovo mi u Kiseljaku zbog blizine Sarajeva osjetima, mora prestati" kazao je Kubat te dodao da je carina pak poseban problem kada je u pitanju auto industrija.

"Samo u Kiseljak mjesečno uđe od 300 do 400 vozila a samo trećina njih carini se u Kiseljaku. Naša ispostava je u nepravednom položaju koji uvoznike primorava da idu u druga mjesta gdje nemaju nikakvih problema poput naplaćivanja naknadne naplate. Nerijetko smo u suradnji s općinskim vlastima pokušavali riješiti i utjecati na ove probleme i smatram da će biti puno lakše preko Udruge poduzetnika govoriti i nastupati jednim glasom" dodaje Kubat, čiju upućenost i stručnost podržavaju i brojke. Naime, samo ove godine njegova firma sa  šest zaposlenih u kojoj on obavlja i sve knjigovodstvene poslove, ostvarila je skoro šest milijuna KM prometa. Dodaje kako aktualna pandemija nije značajnije pogodila poslovanje ove godine, ali pitanje je koliko će utjecati na narednu. Ipak, bez obzira na sve, već planira i nova zapošljavanja kako bi kako kaže malo rasteretio i sebe.

Širenje poslovanja

Kada je riječ o daljnjim planovima njegove firme koja se bavi svim što se tiče auto-industrije (izvoz, nabavka vozila, auto dijelovi, osiguranje...) kaže da je krajnji cilj osnivanje auto centra a da je jedina opcija koja dolazi u obzir upravo lokacija na kojoj se firma odnosno obiteljska kuća nalazi trenutno. "Mjesta za širenje firme kako fizičko ali i kada je u pitanju poslovanje, zaista ima, i uz podršku obitelji, prije svih supruge Emilije, ne sumnjam da će doći i do toga. Kiseljak je iznimno podobno tlo za sve vrste poslovanja a za jednog poduzetnika nema ništa bolje nego kada uspije u svojoj sredini, na svojoj zemlji i općini koju upravo svojim radom i proizvodima, na najbolji mogući način promovira dalje.

Ovaj skromni poduzetnik najvećim životnim uspjehom ističe svojih četvero djece koje, kako kaže, odgaja da budu ponosni i upoznati sa svojim porijeklom, uključeni u rad društvene zajednice te prije svega dobri ljudi!

Općinsko vijeće

S obzirom da je aktualni ali vjerojatno i budući vijećnik (broj 15 liste HDZ BIH-HSS Stjepana Radića) razvoj gospodarstva ističe kao prioritet svih prioriteta. "Kad postoji zdrava poslovna aktivnost, sve ostalo se lakše razvija. Da se izrazim žargonom moje djelatnosti, kamion jednostavno ne smije čekati" zaključuje ovaj poduzetnik koji osim čestih poslovnih putovanja i mentalnim, poduzetničkim sklopom davno nadišao naše granice no koji će s druge strane vječno ostati ponosan Brestovljanin.

 http://www.kubat-auto.com/

IMG_0229.jpg

 

125208797_775286483201167_5357738918844431521_n.jpg

 

artinfo.ba

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
Zaštititi poduzetnike

kubat emilija

Čovjek koji zna sve o autima, uvozu i prodaji istih, carinjenju ali i uvjetima i poslovanju na ovim područjima. Osim što već godinama uspješno "vozi" poduzetničkim vodama, Ivica Kubat se trudi, između ostaloga i kroz svoj angažman u Općinskom vijeću Kiseljak, bolje uvjete poslovanja osigurati i drugim poduzetnicima ove općine.

Tako je bio jedan od glavnih zagovaratelja revitalizacije udruge poduzetnika naše općine kazavši kako udruga mora biti instrument za borbu i prava gospodarstvenika. Dodaje kako je važno da se uključe svi, da udruga ne smije biti "elitistički" postavljena nego otvorena svima, malim i velikim firmama, svim vrstama djelatnosti. "Upravo je malo i srednje poduzetništvo, obiteljske firme, osnov gospodarske djelatnosti općine Kiseljak. Udruga im može i mora osigurati uvjete za lakšim poslovanjem, dolaskom do informacija, pomoć pri povlačenju sredstava, promociji njihovih djelatnosti, obučavanju kadrova i ono najvažnije, lakšem komuniciranju sa strukturama vlasti odnosno financijskim institucijama" kazao je Kubat koji je, kao i većina poduzetnika, upoznat sa glavnom problematikom poslovanja o kojoj pak, za razliku od većine, otvoreno govori.

Problemi poduzetnika

"Ako gledam iz perspektive posla kojim se bavim ja i moje kolege diljem BiH, ogromni su zakonski problemi, neusklađena rješenja viših razina vlasti, bahatost inspekcijskih organa koji nerijetko iskorištavaju neinformiranost poduzetnika na njihovu štetu. Država i javna uprava moraju biti servis poduzetnicima i maćehinski odnos inspekcija viših razina vlasti, koji pogotovo mi u Kiseljaku zbog blizine Sarajeva osjetima, mora prestati" kazao je Kubat te dodao da je carina pak poseban problem kada je u pitanju auto industrija.

"Samo u Kiseljak mjesečno uđe od 300 do 400 vozila a samo trećina njih carini se u Kiseljaku. Naša ispostava je u nepravednom položaju koji uvoznike primorava da idu u druga mjesta gdje nemaju nikakvih problema poput naplaćivanja naknadne naplate. Nerijetko smo u suradnji s općinskim vlastima pokušavali riješiti i utjecati na ove probleme i smatram da će biti puno lakše preko Udruge poduzetnika govoriti i nastupati jednim glasom" dodaje Kubat, čiju upućenost i stručnost podržavaju i brojke. Naime, samo ove godine njegova firma sa  šest zaposlenih u kojoj on obavlja i sve knjigovodstvene poslove, ostvarila je skoro šest milijuna KM prometa. Dodaje kako aktualna pandemija nije značajnije pogodila poslovanje ove godine, ali pitanje je koliko će utjecati na narednu. Ipak, bez obzira na sve, već planira i nova zapošljavanja kako bi kako kaže malo rasteretio i sebe.

Širenje poslovanja

Kada je riječ o daljnjim planovima njegove firme koja se bavi svim što se tiče auto-industrije (izvoz, nabavka vozila, auto dijelovi, osiguranje...) kaže da je krajnji cilj osnivanje auto centra a da je jedina opcija koja dolazi u obzir upravo lokacija na kojoj se firma odnosno obiteljska kuća nalazi trenutno. "Mjesta za širenje firme kako fizičko ali i kada je u pitanju poslovanje, zaista ima, i uz podršku obitelji, prije svih supruge Emilije, ne sumnjam da će doći i do toga. Kiseljak je iznimno podobno tlo za sve vrste poslovanja a za jednog poduzetnika nema ništa bolje nego kada uspije u svojoj sredini, na svojoj zemlji i općini koju upravo svojim radom i proizvodima, na najbolji mogući način promovira dalje.

Ovaj skromni poduzetnik najvećim životnim uspjehom ističe svojih četvero djece koje, kako kaže, odgaja da budu ponosni i upoznati sa svojim porijeklom, uključeni u rad društvene zajednice te prije svega dobri ljudi!

Općinsko vijeće

S obzirom da je aktualni ali vjerojatno i budući vijećnik (broj 15 liste HDZ BIH-HSS Stjepana Radića) razvoj gospodarstva ističe kao prioritet svih prioriteta. "Kad postoji zdrava poslovna aktivnost, sve ostalo se lakše razvija. Da se izrazim žargonom moje djelatnosti, kamion jednostavno ne smije čekati" zaključuje ovaj poduzetnik koji osim čestih poslovnih putovanja i mentalnim, poduzetničkim sklopom davno nadišao naše granice no koji će s druge strane vječno ostati ponosan Brestovljanin.

 http://www.kubat-auto.com/

IMG_0229.jpg

 

125208797_775286483201167_5357738918844431521_n.jpg

 

artinfo.ba

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17