• Futsal

FOTO : Klix

Salines iz Tuzle i Centar iz Sarajeva borit će se za naslov pobjednika futsal Kupa BiH !

Salines je u velikom derbiju nadvisio ekipu Mostar SG i nastavio borbu za trofej. Jarčevi su slavili u Mostaru 1-3. Kahvedžić je doveo goste u vodstvo u osmoj minuti, a prednost je udvostručio Ivanković u 26.minuti. U 32.minuti Mostarci se vraćaju i smanjuju na 1-2 preko Boškovića. No, dvije minute kasnije pitanje pobjednika riješio je sjajni Nermin Kahvedžić.

Centar je u maloj dvorani Skenderije deklasirao MNK Seljak iz Livna. No, gosti su poveli već u drugoj minuti preko Semrena iz penala. Vodstvo je potrajalo 6 minuta, kada stvari na početak vraća Hršumović. U 15.minuti Hodžić je doveo Centar u vodstvo, a 2-1 je bio rezultat prvog dijela. Omehodžić i Hršumović donijeli su Centru 4-1, a nadu gostima vraća Maleta u 33.minuti. No, do kraja su domaćini još tri puta tresli mrežu Seljaka i upisali zasluženu pobjedu. Sjajni Nedžad Hodžić postigao je još dva pogotka i kompletirao hat-trick, a jedan gol dodao je i mladi Džemić.

Obje utakmice igrane su bez pristustva gledatelja.