Minhenski Bayern, koji vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, došli su na korak do naslova prvaka Njemačke. Bavarci su u potpunosti nadigrali fenjeraša Hannovera i sada su na samo jednu pobjedu udaljeni od titule.

Do poluvremena je Bayern pogotcima Lewandowskog i Goretzke imao sigurnih 2-0. No, u drugom dijelu Jonathas pravi šou. U igru je ušao u 45.minuti, uspješno je realizirao kazneni udarac koji je skrivio Boateng u 50.minuti. potom u 52. dobiva prvi, a u 55. i drugi žuti, odnosno isključujući karton.

Konačnih 3-1 postavio je Ribery. Bayern je dominirao susretom, uputio čak 27 udaraca, od toga 14 u okvir. S druge strane Hannover je samo dvaput prijetio, a kazneni udarac je jedino išao u okvir gola.

Dortmundska Borussija prokockala je veliko vodstvo u Bremenu. Vodili su Milioneri 0-2 na poluvremenu, a pogotke su zabili Alcacer i Pulisic. No, Monwald i veteran Pizzaro donijeli su bod Werderu. Borussija se ovim remijem vjerojatno oprostila od titule.

Bayernu tako za potvrdu obrane titule treba još jedna pobjeda. Momčad Nike Kovača u narednom kolu gostuje kod RB Leipziga, a u posljednjem kolu naslov bi trebala slaviti utakmicom protiv Frankfurta. Borussija u narednom kolu dočekuje Fortunu, a u posljednjem kolu ide u Monchengladbach.